Bahçelievler, Kudüs için tek yürek oldu 08.12.2017

Kudüs’ün başkent ilan edilmesi Bahçelievler’de protesto edildi

 

Bahçelievler, Kudüs için tek yürek oldu

 

Amerika Başkanı Donald Trump’ın önceki gün Kudüs’ü başken ilan etmesi, Bahçelievler’de gerçekleştirilen protesto gösterileriyle lanetlendi.

Yurt genelinde ve İstanbul’un 39 ilçesinde, bugün Cuma namazı çıkışında cami önlerinde toplanan milyonlarca vatandaş ‘Kudüs bizimdir, bizim kalacaktır’ sloganlarıyla Amerika’yı ve İsrail’i protesto etti.

Bahçelievler’de de, Şirinevler Ulu Cami’de kılınan Cuma Namazı çıkışında toplanan vatandaşlar, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, siyasi ilçe başkanları ve STK temsilcileri ile birlikte, Çavuşpaşa caddesi boyunca sloganlar atarak yürüdü.

Siyavuşpaşa Spor Kompleksi önüne kadar yürüyen yaklaşık 3 bin kişiye hitaben konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Böyle günlerde bir arada bir ve beraber olmamız lazım, yüreklerin tek vurması lazım, işte böyle bir günde buradayız. Kudüs bizimdir, bizim kalacaktır. Bu kalabalığı kimse görmezden gelemez ve gelemeyecek” dedi.

Bizim için bu coğrafyada yaşayan tüm Müslümanlar için, İslam Alemi için Kudüs kırmızı çizgimizdir. Kimse oraya el uzatamaz, bizim ilk kıblemizdir, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed sav’in Miraç’a çıktığı yerdir. Burak’la Kudüs’e gelmiştir, Mescid-i Aksa’dan Refrefle arş-ı alaya yükselmiştir. Bizim için böyle önemlidir. Kudüs mukaddes bir barış şehridir. Amerika’nın Kudüs’e yaptığı bu hareketi, Amerika’nın ve İsrail’in dışındaki tüm dünya lanetliyor, tüm dünya ile birlikte Bahçelievler’den bizler de bunu lanetliyoruz, telin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Protesto eylemi, hep bir ağızdan atılan sloganların ardından, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından yaptırılan duayla sona erdi.

Bahçelievler, Kudüs için tek yürek oldu