Gençler, kariyer günlerinde buluştu… 05.12.2017

3’ncü Eğitim ve Kariyer Günleri

Gençler, kariyer günlerinde buluştu…

 

Eğitimdeki başarılarıyla İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasında yer alan Bahçelievler, büyük bir organizasyona üçüncü kez ev sahipliği yaparak İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Bahçelievler 3. Eğitim ve Kariyer Günleri” düzenledi.

Öğrencilere meslek seçimleri ve kariyer planlamalarında yol gösterici ola Meslek tercihi ve kariyer planlamasında öğrencilere, velilere ve tüm katılımcılara ışık tutması amaçlanan etkinlik 3. Eğitim ve Kariyer Günleri, 26-27-28 Kasım tarihlerinde Bahçelievler Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizatörlüğündeki etkinlikte, 100 kurumdan uzmanlar konferanslar verdi. Gençler, kariyer planlamasında uzmanlardan bilgi alarak, hayal ettikleri meslek alanlarındaki duayenlerin tavsiyelerini dinleme fırsatı buldu.

Eğitimdeki başarılarıyla İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasında yer alan Bahçelievler İlçesi büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Meslek tercihi ve kariyer planlamasında öğrencilere, velilere ve tüm katılımcılara ışık tutması amaçlanan; “BAHÇELİEVLER EĞİTİM VE KARİYER GÜNLERİ” 26-27-28 Kasım 2017 tarihlerinde Bahçelievler Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Öncelikli lise öğrencilerine hitap eden bu organizasyonda, veliler için de çeşitli seminerler düzenlendi. Birçok önemli devlet-özel kurum ve kuruluşları bir araya getiren etkinlik şölen havasında geçti.

Organizasyona, ünlü konuşmacıların katılımıyla yapılan paneller ve söyleşiler damga vurdu.

Ziyaretçiler, 3 gün boyunca fuarda yer alan stantları gezerek meslek ve kariyer hakkında detaylı bilgi edindiler.

Kariyer günlerinin açılışı, Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İlçe Spor Müdürü Numan Şahin, KİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Sudaş ile üniversite temsilcileri ve diğer tüm davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

 
Gençler, kariyer günlerinde buluştu…