Sevgi ve Bereketin adı AŞURE… 05.10.2017

Her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayında vatandaşa Aşure dağıtımı yapan Bahçelievler Belediyesi, geleneği bu yıl da Başkan Osman Develioğlu’nun da katıldığı Aşure ikramı ile sürdürdü. Etkinlikte, binlerce porsiyon Aşure vatandaşlara ikram edildi.

Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği Aşure dağıtımına Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Zülküf Türkoğlu, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve mahalle muhtarları katıldı.

Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Geleneksel Türk mutfağının en meşakkatli ama en güzel tatlılarından biri olan aşureyi bu yıl da halkımıza sunmanın mutluluğunu yaşadık. Ülkemizin geleceği de hoşgörünün en güzel tatlısı olan Aşure gibi olsun” dedi.

Aşure ikramları sırasıyla Hürriyet Caddesi Nur Cami önü ve Çavuşpaşa Caddesi girişi Gençlik Parkı önünde gerçekleşti Dağıtımı gerçekleştirilen aşureler vatandaşlara tamamen hijyenik tekrar kullanılabilir saklama kapları içerisinde sunuldu…

Bilindiği gibi Hicri takvime göre Kurban Bayramı'ndan sonra gelen ay, "Aşure Ayı" olarak da anılır ve Aşure, Muharrem Ayı'nın 10. Gününden itibaren pişirilmeye başlanır. 

Sevgi ve Bereketin adı AŞURE…