Kent Konseyi toplandı… 29.09.2017

Kent Konseyi toplandı…

 

Bahçelievler Kent Konseyi, Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde 23’ncüsü gerçekleştirilen toplantıya, Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan’ın yanı sıra Kent Konseyi Başkanı Av. Mevlid Uyan, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve kamu kurum temsilcileri hazır bulundu.

Oturum başkanlığını, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç’ın yaptığı toplantıda, Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi’nin faaliyet sunumları yapıldı.

Yeni Büyükşehir Belediye Başkanının belirlendiği İBB Meclisinde yapılan seçim dolayısıyla Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun katılamadığı toplantıda söz alan konuşmacılar Bahçelievler’in daha iyi yaşanabilir bir ilçe olması için siyasi görüş ayrılıklarını gözetmeksizin çaba harcanması gerektiğini ifade ettiler. İlçede iki ay önce görevi devralan Kaymakam İlker Arıkan ilk kez katıldığı Kent Konseyi toplantısında yaptığı selamlama konuşmasında; ‘Türkiye’nin ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Bahçelievler’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tecrübeli bir Belediye Başkanı ve ekibiyle birlikte çalışmanın kendisi için bir şans olduğunu söyleyen Kaymakam Arıkan, diğer tüm resmi birimlerin böylesine uyumlu şekilde çalışmasının ilçenin gelişimi açısından önemli olduğunu kaydetti.

İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ise yaptığı konuşmasında tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte 7/24 Bahçelievler halkının hizmetinde olduklarını ve asayiş ve huzurun tesis edilebilmesi için sürdürecekleri çalışmalarda ilçe halkının da kendilerine her konuda destek olmasını istedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı da yaptığı konuşmada ilçedeki eğitim kalitesini arttırmaya yönelik yapılan çalışmaları anlattı ve özellikle son yıllarda yaşanan büyük değişime vurgu yaptı.

 

Kent Konseyi toplandı…