Gaziler onuruna yemek verildi 20.09.2017

Başkan Develioğlu: Şehit ve gazilerimize minnettarız…

Gaziler onuruna yemek verildi

 

Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, terörle mücadelede ve 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Gazilik şerefine ve onuruna kavuşan kahraman gazilerimiz, onurlarına verilen yemekte bir araya geldi.

Belediye Bakanı Osman Develioğlu’nun ev sahipliği yaptığı yemeğe Bahçelievler Kaymakam İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Albay İlhan Başer, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, İlçe Müftü Vekili Sabri Özgökçe ile gaziler ve aileleri katıldı.

Tüm şehitlerimizin aziz ruhlarına, okunan Kur-an tilavetiyle başlayan program saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile devam etti.

Bahçelievler Öğretmenevinde gerçekleşen etkinlikte, Kaymakam İlker Arıkan ve Belediye Başkanı Osman Develioğlu, masaları tek tek dolaşarak gazi ve yakınlarıyla selamlaştı.

Anma programında konuşan Bahçelievler Kaymakam İlker Arıkan; “Peygamberlikten sonra ki en büyük makam, Şehitlik makamı. Biliyorsunuz cenneti gördükten sonra hiçbir insan tekrar dünyaya gelip ölmek istemezmiş ama şehitler müstesna, onlar, tekrar tekrar gelip o şehitliğin kendilerine sağladığı lütufları görünce tekrar tekrar Allah için ölmek isterlermiş. Gazilerimiz de aynı şekilde, bu vatan ve millet için canları hiçe sayan kahramanlardır. Bizler burada gücümüz yettiği kadar ve görev yaptığımız süre boyunca emrinize amadeyiz. Sizler olmasaydınız bizler burada olmazdık” dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da konuşmasında; “Gaziler günü münasebetiyle sizlerle beraber olmanın ayrıca onurunu yaşıyorum. Gaziliğin ne demek olduğunu, vatan için, geleceğimiz için, gelecek nesillerimiz için, çocuklarımız için, evlatlarımız için gözünüzü kırpmadan o kurşunlara göğsünüzü siper ederek bizlere anlattınız. Hakikaten öyle. Bunun ötesi şehitlik mertebesi. Bunu dünyada birçok insan anlayamıyor. Niye insanlar durup dururken ölürler diyorlar. Şehitlik öyle bir mertebe ki, herkesin istediği bir mertebe. Ama gazilik onun hemen önünde evet oraya gidebilmek için gözlerini kırpmadan vatan için gelecek için çocukları için yavruları için gözlerini kırpmadan bir mücadeleye girmişler. Hani şair diyor ya; Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Evet, bir kuru toprak eğer uğrunda ölen varsa uğrunda ölmeyi göze alan varsa vatandır. Evet, işte biz, bugün burada çok rahat bir şekilde yaşamımızı hayatımızı sürdürebiliyorsak geçtiğimiz süreçte bu ülke için, vatan için gözlerini kırpmadan şehit olmuş o insanların yüzü suyu hürmeti hayatlarımızı sürdürüyoruz.

İstiklal savaşında bu mücadeleyi sürdürenlerin, İstanbul’un kurtuluşunda şayet burada İstanbul için hayatını vermemiş olsalardı biz bugün burada hayatımızı sürdürüyor olmazdık.

İşte bu süreçte o gazilerimiz biz onlara her zaman minnet duyuyoruz, her zaman kendilerine şükran duygularımızı sunuyoruz. Bu millet size minnet duyuyor. Bu ülke için gözünü kırpmadan bu mücadeleyi ortaya koyanlara, ülkesini seven herkes o insanlara minnet duyuyor ve minnet duymaya da devam edecekler. Şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman hayırla ve minnetle yâd ediyoruz, şehitlerimiz, gazilerimiz ve aileleri bizim başımızın tacıdır” dedi.

 

Gaziler onuruna yemek verildi