Ders zili çaldı… 19.09.2017

Ders zili çaldı…

Öğrenciler ders başı yaptı…

2017-2018 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen ilk ders zilinin çalmasıyla ders başı yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Bahçelievler Koza İlkokulunda gerçekleştirilen Eğitim ve Öğretim yılı açılış törenine Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ve AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Zülküf Türkoğlu katıldı.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim-öğretim yılının kutlayarak hayırlı olmasını diledi. Kendisinin de 3 çocuk babası olan biri olarak empati yaptığını vurgulayan Kaymakam Arıkan; “Çocuklar, bir insanın sahip olabileceği en değerli varlıktır. Bizler, anne ve babalar olarak onları adeta bir cevher gibi işleyip vatana ve millete hayırlı bireyler olarak yetiştirsinler diye öğretmenlerimize teslim ediyoruz. Öğretmenlerimiz de en güzel şekilde çocuklarımızı yetiştiriyorlar. Bireyler toplumu ve milletimizi oluşturuyor. Bizler bu nedenle okullarımıza çok önem vermeliyiz. Ben Bağcılar, Bakırköy ve Güngören ilçelerine de vekalet ediyorum. Bizim belediye imkanlarımız çok güzel. Belediye imkanlarını eğitimin ve öğrencilerimizin hizmetine sunan bir belediyemiz var. Diğer ilçelerle kıyaslama yaptığımda, bu çok bariz bir şekilde öne çıkıyor. Buradan özellikle Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törende söz alan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı. Develioğlu, çocuklarımızın ülkemizin geleceği olduğunu ve yarınlarımızı emanet edeceğimiz en önemli değerlerimiz olduğunu dile getirdi. Başkan Osman Develioğlu şunları söyledi: “İnşallah bu ilerleyen süreçte, dün olduğu gibi çocuklarımızı geleceğe hep birlikte hazırlayacağız. Burada bulunan velilerimizi, bugün çocuklarının bu önemli gününde yanlarında oldukları için kutluyorum. Çocuklar, bir evin olmazsa olmazı ve süsüdür. Anneler saçını süpürge edip çocuklarını geleceğe hazırlarlar. Anne ve baba, benim gördüğümden daha fazlasını görsün diye düşünürler ve çalışıp didinir. Bu çocuklarımızı daha iyi şartlarda geleceğe hazırlamak istiyorsak okula getirip kaydetmekle bu işin olmadığını lütfen bilelim. Çocuğumuzla okulda ilgilenirsek okulla ilgilenirsek ben inanıyorum çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitim öğretim alacak ve geleceğe hazırlanacak“ dedi.

Okul öğrencilerinin gösterileriyle renk kattıkları törenin ardından, İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve beraberindekiler ders zilinin çalmasıyla sınıflara çıkarak dersin ilk dakikalarında öğrencilere eşlik ettiler. 

Ders zili çaldı…