Komşular sokak iftarında buluştu… 15.06.2017

Ramazan Coşkusu komşuluk sofralarında devam ediyor

 

Çobançeşme Mahallesi sakinleri iftarda Başkan Topbaş’ı ağırladı…

 

Komşular sokak iftarında buluştu…      

 

Ramazan coşkusu Bahçelievler’de tüm hızıyla sürüyor. İlçe genelinde binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturan Bahçelievler Belediyesi, İftar çadırında ve mahallelerde kurulduğu iftar sofralarında her akşam binlerce kişiyi ağırlıyor. Geleneksel hale gelen Sokak İftarları, aynı zamanda komşulukları da pekiştiriyor. Tüm mahallelerde kurulan iftar sofralarında olduğu gibi, dün akşam Çobançeşme Mahallesinde verilen sokak iftarına da semt sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş da Şehit Güven Kösen Parkında kurulan iftar sofrasını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile birlikte vatandaş ve çocuklarla sohbet etti. Sokak iftarında Vali Yardımcısı Bahçelievler Kaymakam Vekili Osman Ateş de hazır bulundu.

Ramazan coşkusunu, iftar çadırında ve her mahallede ayrı ayrı kurdukları sokak iftarlarında vatandaşlarla birlikte yaşamanın verdiği mutluluğu dile getiren Başkan Osman Develioğlu; “Bahçelievler halkını sokak iftarlarına davet ederek, “Ramazan sevgi ve bereketin, paylaşmanın zirveye çıktığı aydır. Ramazan’ın bereketini siz dostlarımızla kardeşlerimizle paylaşmanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş da konuşmasında; “Bizler 80 milyon, büyük milletin evlatlarıyız her birimiz. Bir olduğumuz zaman, iri olduğumuz zaman, diri olduğumuz zaman Malazgirt’te, Çanakkale‘de, 15 Temmuzda nice destanlar yazan bir milletiz. Dünyaya millet nedir onu öğrettik ve gösterdik. Bugün de burada bu mübarek günün Ramazanı şerifin bir iftar saatinde Rabbimiz ne verdiyse emri üzerine tuttuğumuz oruçlarımızı yine Rabbimizin lütfettiği nimetlerle açarak eda ederek, bu kardeşlik atmosferini ve bu güzelliği Bahçelievler Belediyemizin hazırladığı bu ortamda beraberce paylaşıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkanlar Topbaş ve Develioğlu, iftar masalarını gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Komşular sokak iftarında buluştu…